O autorze
Rocznik 1977. Studiował na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. W swoich fotograficznych realizacjach odwołuje się do koncepcji intelektualnych, rejestrując napięcia i utopie współczesnej cywilizacji, co widać w "Demontażu", "Koleżankach i Kolegach". Prawdziwym fundamentem były dla niego studia Fotografii i Multimediów na ASP w Poznaniu. Dlatego w swoich projektach z łatwością pokazuje oddziaływanie zjawisk technologicznych na codzienne życie. Z niektórymi z nich wyjeżdża za granicę – "Gamers" wystawił w Galerii m55 w Atenach, "Face Lifting" w Budapeszcie, "UMPOLEN" w Wiedniu. Jednak jego stałym miejscem pracy i zamieszkania jest Warszawa.

ANNA KIEBLESZ / MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE

ANNA KIEBLESZ - Wir
ANNA KIEBLESZ - Wir dzięki uprzejmości artyski
Należy do artystek niespokojnych, jej podejście do fotografii cechuje swoboda i lekkość w łączeniu środków wyrazu, przy równoczesnym wnikliwym odczuwaniu własnej ścieżki. Dlatego w naturalny sposób pojawia się nakłuwanie, drapanie czy podgrzewanie obrazu, przy którym zaplanowała pracować

Ta praktyka artystyczna u Kieblesz ma charakter świadomych poszukiwań, tradycja eksperymentu w obszarze formy prowadzi artystkę do prywatnych odkryć. Biorąc na warsztat archiwa domowe, pożyczone jej fotografie czy po prostu zrobione zdjęcia, otwiera horyzont labolatoryjnych doświadczeń i wrażliwość na surrealizm otoczenia. Dostrzeżemy tu i ektoplazmę spirytystyczną, i echa idei awangardowego filmu absolutnego.
Jako kurator konkursu ShowOFF w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie podyktowany był odkryciem „Wir”-u w twórczości artystki. To rzadka i bezcenna właściwość.

Anna Kieblesz (ur. 1991)
Absolwentka Akademii Fotografii w Warszawie. Pokazywała swoje prace m.in. w Galerii Pauza (podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie) oraz Galerii 022 w Warszawie.
Swoje miejsce w fotografii odnajduje między intymnym, osobistym dokumentem a kreacją, eksperymentując z formą. Mieszka i tworzy w Warszawie.

ANNA KIEBLESZ
WIR
Małopolski Ogród Sztuki, ul Rajska 12, KrakówZnajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...