O autorze
Rocznik 1977. Studiował na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. W swoich fotograficznych realizacjach odwołuje się do koncepcji intelektualnych, rejestrując napięcia i utopie współczesnej cywilizacji, co widać w "Demontażu", "Koleżankach i Kolegach". Prawdziwym fundamentem były dla niego studia Fotografii i Multimediów na ASP w Poznaniu. Dlatego w swoich projektach z łatwością pokazuje oddziaływanie zjawisk technologicznych na codzienne życie. Z niektórymi z nich wyjeżdża za granicę – "Gamers" wystawił w Galerii m55 w Atenach, "Face Lifting" w Budapeszcie, "UMPOLEN" w Wiedniu. Jednak jego stałym miejscem pracy i zamieszkania jest Warszawa.

Robakowski NOW!

1995,Bownik
1995,Bownik
"ROBAKOWSKI NOW!" : „Tribute to Robakowski” + „Józef Robakowski, fotografia konceptualna”

W projekcie „Tribute to Robakowski” biorą udział: Billy Gallery, Bownik, Przemek Dzienis, Irena Kalicka, Leszek Knaflewski, Anna Orłowska, Karol Radziszewski, Mateusz Szczypiński i Rafał Wilk

Wernisaż projektu „ROBAKOWSKI NOW!” – na który składają się dwie wystawy: „Tribute to Robakowski” oraz „Józef Robakowski, fotografia konceptualna” – odbędzie się w piątek 1 marca o godzinie 19:00 w galerii lokal_30. Ten projekt, poświęcony Józefowi Robakowskiemu, jednemu z najwybitniejszych żyjących polskich artystów, to efekt współpracy ArtBazaar oraz Agnieszki Rayzacher.

Opis do fotografii "1995", ROBAKOWSKI NOW, 1 marca Lokal_30, Warszawa

"Z Robakowskim spotkałem się tylko raz. Przed maturą. Po pierwszych, intuicyjnych doświadczeniach z własną sztuką odkryłem potrzebę skonfrontowania swoich prac z zawodowcem, a po...nieważ znałem tylko jedno nazwisko współczesnego artysty, wybrałem bez zażenowania z książki telefonicznej numer do Robakowskiego i poprosiłem o spotkanie. Zgodził się, co wtedy wydawało mi się oczywiste. Pojechałem pksem do Łodzi. Robakowski przyjął mnie w swoim mieszkaniu w bloku i dokładnie obejrzał prace które przywiozłem. Zatrzymał się na przefotografowanych kompozycjach z podgrzewanej na żarówce kalki kopiującej. Wtedy otworzył szufladę i wyciągnął z niej arkusz papieru fotograficznego na którym robił eksperymenty kolorową chemią. Były bardzo abstrakcyjne, tak jak moje. Było to w 1995 roku.

W 2013 roku postanowiłem przywołać i zrekonstruować ten obraz z pamięci."
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...