O autorze
Rocznik 1977. Studiował na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. W swoich fotograficznych realizacjach odwołuje się do koncepcji intelektualnych, rejestrując napięcia i utopie współczesnej cywilizacji, co widać w "Demontażu", "Koleżankach i Kolegach". Prawdziwym fundamentem były dla niego studia Fotografii i Multimediów na ASP w Poznaniu. Dlatego w swoich projektach z łatwością pokazuje oddziaływanie zjawisk technologicznych na codzienne życie. Z niektórymi z nich wyjeżdża za granicę – "Gamers" wystawił w Galerii m55 w Atenach, "Face Lifting" w Budapeszcie, "UMPOLEN" w Wiedniu. Jednak jego stałym miejscem pracy i zamieszkania jest Warszawa.

STYKÓWKA / Igor Omulecki

Igor Omulecki, Piękni ludzie, 1998
Igor Omulecki, Piękni ludzie, 1998 Dzięki uprzejmości artysty
Stykówka powstała w 1998 roku. Projekt "Piękni ludzie" jest zapisem spontanicznego blokowego teatru absurdu grupy artystyczno- towarzyskiej "Oko delfina".

Łódź, osiedle Retkinia.
Uczestnicy nie znali się przed zdjęciami i nie zażywali środków odurzających w trakcie zdjęć. Grupa powstała po tym spotkaniu.
Inspiracją do sesji były akcje i zdjęcia towarzyskie I.S.Witkiewicza oraz Łodzi Kaliskiej.

Skład grupy :
Rafał Firaza - artysta, filozof, psycholog
Marek Firaza- malarz
Rafał Paradowski- operator filmowy
Maciej Motyl-malarz, poeta, piłkarz
Wojtek Górski-malarz

W Polsce długo ten materiał był cenzurowany np. wydawca Machiny zablokował rozpowszechnianie. Pierwszy opublikował ten material Michał Woliński we Fluid, później w Piktogramie. Potem była publikacja w Capricouse Magazine i wystawy Just Can't Get Enough, CBKG, Arhnem , Capricouse Space, NY 2007.
Wystawa Nowi Dokumentaliści w CSW oraz publikacje w książkach Adama Mazura.Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...