O autorze
Rocznik 1977. Studiował na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie. W swoich fotograficznych realizacjach odwołuje się do koncepcji intelektualnych, rejestrując napięcia i utopie współczesnej cywilizacji, co widać w "Demontażu", "Koleżankach i Kolegach". Prawdziwym fundamentem były dla niego studia Fotografii i Multimediów na ASP w Poznaniu. Dlatego w swoich projektach z łatwością pokazuje oddziaływanie zjawisk technologicznych na codzienne życie. Z niektórymi z nich wyjeżdża za granicę – "Gamers" wystawił w Galerii m55 w Atenach, "Face Lifting" w Budapeszcie, "UMPOLEN" w Wiedniu. Jednak jego stałym miejscem pracy i zamieszkania jest Warszawa.

STYKÓWKA / Honza Zamojski i Radek Szlaga

Honza Zamojski, Radium & Polonium
Digital print, 19 1/3 x 15 1/3 in. (49.1 x 39.0 cm)

Edition 1 + 2 AP
Honza Zamojski, Radium & Polonium
Digital print, 19 1/3 x 15 1/3 in. (49.1 x 39.0 cm)

Edition 1 + 2 AP Dzięki uprzejmości Honzy Zamojskiego
TRANSATLANTYK. W kwietniu 2012 roku artyści wyruszają drogą morską z Antwerpii do Nowego Jorku. W podróży pracują nad koncepcją wystawy.

Nie tylko wspólna dola Honzy i Radka, ale także historyczny rys emigranta staje się koncepcją wystawy prezentowanej podczas Frieze Art Fair.
Zdjęcie zostaje zakupione przez The Cohen Family Collection. Zamojski i Szlaga znajdują się w kolekcji którą budują artyści tacy jak Marina Abramovic, Richard Avedon, Nobuyoshi Araki, Hiroshi Sugimoto, Jeff Wall i inni.

kolekcja: Tekst linka
opis projektu: Tekst linka
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...