ANNA KIEBLESZ / MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE

ANNA KIEBLESZ - Wir
ANNA KIEBLESZ - Wir dzięki uprzejmości artyski
Należy do artystek niespokojnych, jej podejście do fotografii cechuje swoboda i lekkość w łączeniu środków wyrazu, przy równoczesnym wnikliwym odczuwaniu własnej ścieżki. Dlatego w naturalny sposób pojawia się nakłuwanie, drapanie czy podgrzewanie obrazu, przy którym zaplanowała pracować

Ta praktyka artystyczna u Kieblesz ma charakter świadomych poszukiwań, tradycja eksperymentu w obszarze formy prowadzi artystkę do prywatnych odkryć. Biorąc na warsztat archiwa domowe, pożyczone jej fotografie czy po prostu zrobione zdjęcia, otwiera horyzont labolatoryjnych doświadczeń i wrażliwość na surrealizm otoczenia. Dostrzeżemy tu i ektoplazmę spirytystyczną, i echa idei awangardowego filmu absolutnego.
Jako kurator konkursu ShowOFF w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie podyktowany był odkryciem „Wir”-u w twórczości artystki. To rzadka i bezcenna właściwość.Anna Kieblesz (ur. 1991)
Absolwentka Akademii Fotografii w Warszawie. Pokazywała swoje prace m.in. w Galerii Pauza (podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie) oraz Galerii 022 w Warszawie.
Swoje miejsce w fotografii odnajduje między intymnym, osobistym dokumentem a kreacją, eksperymentując z formą. Mieszka i tworzy w Warszawie.

ANNA KIEBLESZ
WIR
Małopolski Ogród Sztuki, ul Rajska 12, KrakówTrwa ładowanie komentarzy...