Kosmoniespodzianka / Janusz Łukowicz

„Kosmogonia”- Janusz Łukowicz
„Kosmogonia”- Janusz Łukowicz Archiwum Galerii Starter
Jeszcze przez chwilę można zobaczyć inteligentną i dowcipną wystawę. Oprócz wielu prac, specjalnie na swoją monografię Janusz Łukowicz w warszawskiej Galerii Starter przygotował wielki szkielet dinozaura wykonany z "kości" dla psa.

Opis wystawy:
„Kosmogonia“ jest wystawą monograficzną, retrospektywną i traktuje o genesis artystycznego Wszechświata. W pierwszej części wystawy zaprezentowane zostaną starsze prace Janusza Łukowicza, m.in.: ying-yang – niewielka kulka wykonana z plasteliny, kolaż przedstawiający gwieździste niebo wykonane z wyciętych z gazet gwiazdek przyznawanych przez recenzentów prasowych czy rentgenowskie zdjęcie jajka-niespodzianki.Premierową odsłonę będzie miała, przygotowana specjalnie z myślą o wystawie, spektakularna rekonstrukcja szkieletu dinozaura (o wysokości ok. 3 metrów). Instalacja zbudowana jest z ponad stu prasowanych kości dla psów, od niewielkich o wielkości od 5 cm – przeznaczonych dla piesków z kokardką, noszonych w torebkach na ramieniu – do dużych przysmaków o wielkości 30 cm, idealnych dla mocnego uścisku szczęk rottweilerów.

Janusz Łukowicz, rocznik 68‘, należy do tych artystów, dla których pomiędzy marzeniami a rzeczywistością nie ma zasadniczej różnicy, bo jednymi i drugimi rządzi absurd. „Kosmogonia“ próbuje opowiadać o fenomenie powtarzalności rzeczywistości – zarówno tej związanej z byciem artystą jak i mniej spektakularnym, codziennym życiem, z ciągłym i tym samym początkiem oraz powtarzalnym końcem.Janusz Łukowicz, konceptualista, twórca sytuacji nieoczywistych jest jednak przede wszystkim humorystą a jego realizacje śmieszą i wzruszają jednocześnie. Wystawa zbiera wątki, które w działaniach artysty pojawiają się od lat a które swój początek biorą z niezwykle przenikliwego zmysłu obserwacji, punktującego surrealizm sytuacji zastanych, codziennych i zwykłych."Wystawa czynna do 02.04.2012
Trwa ładowanie komentarzy...